Piatok, 20. Október 2017

Dnes má meniny Vendelín
Zajtra má meniny Uršuľa

Oznam

Ospravedlňujeme sa používateľom prehliadačov Internet Explorer za možné problémy s plným zobrazovaním niektorých modulov. Pracuje sa na odstránení chýb. Použite, prosíme, iný prehliadač- Mozilla Firefox, Opera alebo Google Chrome. Ďakujeme za pochopenie.

Home Aktuality
Aktuality
Veni Sancte
Napísal Martin Michaliček, Miroslav Lyko   

Učitelia náboženstva patriaci do Nitrianskej diecézy začali 1. septembra 2014 nový školský rok svätou omšou v Katedrále – Bazilike svätého Emeráma v Nitre. Starobylým chrámom zneli modlitby a spevy k Duchu Svätému. Bohoslužbe predsedal nitriansky biskup Mons. Viliam Judák.

V príhovore po evanjeliu hovoril o význame poslania katechétu. "Buďme realisti, drahí bratia a sestry, že aj vaša činnosť vyučovania náboženstva, ale vôbec činnosť pedagóga, nie je ľahká. (…) Ale je to na druhej strane služba, poslanie veľmi vznešené. A vy musíte byť presvedčení o tom, že je tomu tak. Že ste potrební, že ste v tejto úlohe nenahraditeľní.” Hlavný celebrant vyzval prítomných, aby k svojmu poslaniu pristupovali zodpovedne a boli príkladom tak pre žiakov ako aj pre kolegov.

Čítaj ďalej, fotogaléria...

 
Byť v pohybe ako tlčúce srdce
Napísal : Martin Michalíček   

Na základe podnetu od o. biskupa Viliama Judáka som sa zúčastnil na medzinárodnom katechetickom kongrese, ktorý sa konal od 26. do 29. IX. 2013 v Ríme. Posledný kongres sa konal až 20 rokov predtým, roku 1993 pri príležitosti vydania KKC.

Príhovor pápeža Františka účastníkom Medzinárodného katechetického kongresu, ktorý predniesol 27. septembra 2013 v Aule Pavla VI. vo Vatikáne. „Drahí katechéti, dobrý deň!....

 
Rodičia a učitelia pozor! alias Hupsov šlabikár Lipka

Prosíme Vás, venujte chvíľu Vášmu času týmto faktom: Bez akejkoľvek verejnej a odbornej komunikácie bola ukončená produkcia šlabikára Lipka (verzia z roku 2011) a bol nám do školy doručený šlabikár "Hupsov Lipka".

Viac na...

 
"NAPLŇ TIETO SRDCIA" - pozvánka na prednášku

Naplň tieto srdcia: Boh, sex a univerzálna túžba

večer o kráse a úvahách o Teológii tela Jána Pavla II

Všetko, čo je krásne, prostredníctvom krásy pociťujeme záblesk toho, čo je pravdivé a dobré. Prostredníctvom umenia zažívame záblesk tejto krásy. Pridajte sa aj vy k Christopherovi Westovi a Mikeovi Magionemu a jeho hudobnej skupine The Union, ktorá vám počas svojho turné odhalí veľké tajomstvo o zmysle bytia muža a ženy a vrhne pravé svetlo na tie najhlbšie otázky života.

Arcibiskupský úrad Košice pozýva 17. novembra 2013 o 18:00 hod. v Dome umenia, Košice  na predstavenie Teológie tela Jana Pavla II. a jeho oslobodzujúci pohľad na ľudskú sexualitu.

Okrem toho, v pondelok 18. novembra sa v aule Maxime Technickej univerzity v Košiciach uskutoční...

Čítať celý článok...
 
Gabriele Kuby v Nitre

Viac o Gabriele Kuby čítajte tu:

Globálna SEXuálna revolúcia

KTO JE GABRIELE KUBY?

AKÉ JE JEJ POSOLSTVO?

 
« ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec »

Stránka 5 z 8

S rodičmi k sviatostnému životu detí

Publikáciu je možné objednať si    u vydavateľa na adrese:

kniznica@ksnr.sk

Vyberáme z fotogalérie

Najbližšie podujatia

Pia Okt 20, 2017
Prihlášky na BO 2017/2018
Str Nov 08, 2017
Formačné stretnutie - Nitra, Lužianky, Močenok

Kde nás nájdete

Diecézny katechetický úrad

Pribinova 7

950 50 Nitra

Stránkové dni:

pondelok 15:00 - 16:30

streda 15:00 - 16:30
Prevádzkované na Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.