Štvrtok, 20. September 2018

Dnes má meniny Ľuboslava
Zajtra má meniny Matúš

Oznam

Ospravedlňujeme sa používateľom prehliadačov Internet Explorer za možné problémy s plným zobrazovaním niektorých modulov. Pracuje sa na odstránení chýb. Použite, prosíme, iný prehliadač- Mozilla Firefox, Opera alebo Google Chrome. Ďakujeme za pochopenie.

Home Aktuality
Aktuality
Noc čítania Biblie

KPKC, n.o. v spolupráci s KBD a rádiom LUMEN organizuje piaty ročník projektu Noc čítania Biblie, ktorého hlavným cieľom je pripomenutie posolstva Biblie.

Čas konania projektu je noc z 12.12. na 13.12. 2014 (noc z piatka na sobotu).

Bližšie informácie a pokyny TU.

 
Veni Sancte
Napísal Martin Michaliček, Miroslav Lyko   

Učitelia náboženstva patriaci do Nitrianskej diecézy začali 1. septembra 2014 nový školský rok svätou omšou v Katedrále – Bazilike svätého Emeráma v Nitre. Starobylým chrámom zneli modlitby a spevy k Duchu Svätému. Bohoslužbe predsedal nitriansky biskup Mons. Viliam Judák.

V príhovore po evanjeliu hovoril o význame poslania katechétu. "Buďme realisti, drahí bratia a sestry, že aj vaša činnosť vyučovania náboženstva, ale vôbec činnosť pedagóga, nie je ľahká. (…) Ale je to na druhej strane služba, poslanie veľmi vznešené. A vy musíte byť presvedčení o tom, že je tomu tak. Že ste potrební, že ste v tejto úlohe nenahraditeľní.” Hlavný celebrant vyzval prítomných, aby k svojmu poslaniu pristupovali zodpovedne a boli príkladom tak pre žiakov ako aj pre kolegov.

Čítaj ďalej, fotogaléria...

 
Byť v pohybe ako tlčúce srdce
Napísal : Martin Michalíček   

Na základe podnetu od o. biskupa Viliama Judáka som sa zúčastnil na medzinárodnom katechetickom kongrese, ktorý sa konal od 26. do 29. IX. 2013 v Ríme. Posledný kongres sa konal až 20 rokov predtým, roku 1993 pri príležitosti vydania KKC.

Príhovor pápeža Františka účastníkom Medzinárodného katechetického kongresu, ktorý predniesol 27. septembra 2013 v Aule Pavla VI. vo Vatikáne. „Drahí katechéti, dobrý deň!....

 
Rodičia a učitelia pozor! alias Hupsov šlabikár Lipka

Prosíme Vás, venujte chvíľu Vášmu času týmto faktom: Bez akejkoľvek verejnej a odbornej komunikácie bola ukončená produkcia šlabikára Lipka (verzia z roku 2011) a bol nám do školy doručený šlabikár "Hupsov Lipka".

Viac na...

 
"NAPLŇ TIETO SRDCIA" - pozvánka na prednášku

Naplň tieto srdcia: Boh, sex a univerzálna túžba

večer o kráse a úvahách o Teológii tela Jána Pavla II

Všetko, čo je krásne, prostredníctvom krásy pociťujeme záblesk toho, čo je pravdivé a dobré. Prostredníctvom umenia zažívame záblesk tejto krásy. Pridajte sa aj vy k Christopherovi Westovi a Mikeovi Magionemu a jeho hudobnej skupine The Union, ktorá vám počas svojho turné odhalí veľké tajomstvo o zmysle bytia muža a ženy a vrhne pravé svetlo na tie najhlbšie otázky života.

Arcibiskupský úrad Košice pozýva 17. novembra 2013 o 18:00 hod. v Dome umenia, Košice  na predstavenie Teológie tela Jana Pavla II. a jeho oslobodzujúci pohľad na ľudskú sexualitu.

Okrem toho, v pondelok 18. novembra sa v aule Maxime Technickej univerzity v Košiciach uskutoční...

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 7 z 10

S rodičmi k sviatostnému životu detí

Publikáciu je možné objednať si    u vydavateľa na adrese:

kniznica@ksnr.sk

Vyberáme z fotogalérie

Najbližšie podujatia

Str Okt 10, 2018
Evidenčný list - odoslať
Str Okt 10, 2018
Fromačné stretnutie katechétov Nitra, Močenok, Lužianky

Kde nás nájdete

Diecézny katechetický úrad

Pribinova 7

950 50 Nitra

Stránkové dni:

pondelok 15:00 - 16:30

streda 15:00 - 16:30
Prevádzkované na Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.